fogyasztóbarát település

Fogyasztóbarát település címet nyert el Zalaegerszeg

A várost kitüntető ünnepségen az Innovációs és Technológiai Minisztérium fogyasztóvédelemért felelős helyettes államtitkára, Keszthelyi Nikoletta elmondta, Zalaegerszeg a 19. település, amely elnyerte és öt évig birtokolhatja e címet.

Gyula városa a „Fogyasztóbarát település”, a Gyulai Várfürdő a „Fogyasztóbarát vállalkozás” címet érdemelte ki

A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium Fogyasztóvédelemért Felelős Államtitkársága Fogyasztóbarát Település elismeréssel illette Gyula városát. A megtisztelő címet Keszthelyi Nikoletta helyettes államtitkár adta át múlt csütörtökön a gyulai városháza dísztermében megtartott ünnepségen.

Csepel is Fogyasztóbarát Település címet kapott

A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium a fogyasztók érdekében tett elismeréseként „Fogyasztóbarát Település” címet adományozott Csepelnek. A pályázat útján elnyert oklevelet Koszorús László, fogyasztóvédelemért felelős helyettes államtitkár adta át, majd felsorolta azokat az önkormányzati intézkedéseket – adósmentő program, tűzifa- és ételosztás a rászorulók részére, társasházi energiahatékonysági program (Otthon Melege Program), együttműködés a Fővárosi Kormányhivatallal, fogyasztóvédelmi oktatás/tanácsadás – amelyeknek köszönhetően fogyasztóbarát település lett Csepel.

Hajdúszoboszló is fogyasztóbarát város

A fürdőváros nem csak a vendégéjszakák magas számával, hanem néhány hete hivatalos dokumentummal is bizonyíthatja, hogy fogyasztóbarát település. A címet a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium által kiírt pályázaton nyerték el, az oklevelet pedig a város emléknapján, a Hajdúk letelepítésének 409. évfordulóján rendezett ünnepségen adta át Koszorús László fogyasztóvédelemért felelős helyettes államtitkár. A „Fogyasztóbarát Település” megtisztelő címmel a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium a települések hozzáállását és a fogyasztók helyzetének javításáért tett intézkedéseit kívánja értékelni, amelyekkel a fogyasztóbarát szemlélet általánossá válásához járulnak hozzá a területükön működő vállalkozások között.

Fogyasztóbarát település lett Salgótarján, és rekordszámú pozitív listás cég kapott elismerést

Salgótarján kapta meg Nógrád megyében elsőként (az országban tizenötödikként) a „Fogyasztóbarát Település” elismerő címet, amelyet a Nógrád Megyei Kormányhivatalban Koszorús László Gáspár, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium fogyasztóvédelemért felelős helyettes államtitkára adott át nemrégiben. A rendezvényen hat nógrádi mikro-, kis- és középvállalkozást is elismertek, mint fogyasztóvédelmi szempontból pozitív listás céget, illetve fórumot tartottak az új fogyasztóvédelmi stratégiáról.

Fogyasztóbarát Település címet nyert el Székesfehérvár

Az országban tizenharmadikként Fogyasztóbarát település címet nyert Székesfehérvár, az elismerést Koszorús László fogyasztóvédelemért felelős helyettes államtitkár adta át dr. Cser-Palkovics András polgármesternek. Az ünnepség keretében újabb 11 székesfehérvári vállalkozás került fel a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság pozitív listájára.

Fogyasztóbarát település lett Sárvár

A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium „Fogyasztóbarát Település” címet adományozott Sárvár Város Önkormányzatának. A díjátadón jelen volt Koszorús László fogyasztóvédelemért felelős helyettes államtitkár és Ágh Péter, Sárvár országgyűlési képviselője is.

A Fogyasztóbarát Település címet tanúsító oklevelet Koszorús László helyettes államtitkár úr vitte el Sárvárra. Beszédében kiemelte, hogy Sárvár hibátlan pályázatával az országban tizenkettedikként, Vas megyében pedig elsőként nyerte el a díjat a Nemzeti Fejlesztési Minisztériumtól. Az elismerés azt is üzeni, hogy jó Vas megyeinek, jó sárvárinak lenni. Mint mondta, öröm látni, hogy a kisebb települések is képesek országos, sőt, európai színvonalú értékeket teremteni. A helyettes államtitkár aláhúzta, az a céljuk, hogy a fogyasztóvédelemnél új szemléletet, barátságos hatóságot teremtsenek.

A Mohácson működő szolgáltatók után maga a város is kiérdemelte a „fogyasztóbarát" címet

Mohács azon kevés hazai települések egyike, ahol nincs parkolási díj és kimagasló számú, huszonkettő a pozitív listás, azaz fogyasztóbarát vállalkozás működik. Például Veszprémben ezek száma csupán tizenkettő - mondta összehasonlításképpen Koszorús László, fogyasztóvédelemért felelős helyettes államtitkár, amikor a napokban átadta a Fogyasztóbarát település cím elnyerését igazoló oklevelet Szekó Józsefnek. 

- A város nem attól lesz igazán élhető, hogy mennyi beruházás valósul meg, hány utat, járdát építünk. Az itt lakók jó közérzetéhez a fogyasztóbarát környezet megteremtése legalább ennyire fontos és önkormányzatunk a döntéseivel mindenkor ezt a célt is szem előtt tartja - jegyezte meg az ünnepélyes eseményen Szekó József, Mohács polgármesterr.

Sárospatak is Fogyasztóbarát település lett

A Fogyasztóvédelemért Felelős Helyettes Államtitkár 2015. március 27-én Sárospatakra látogatott és Ünnepi Közgyűlésen átadta a város vezetésének a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium által odaítélt „Fogyasztóbarát Település” címet.

Koszorús László elmondta, hogy a címmel a települések hozzáállását, a fogyasztók helyzetének javítására tett intézkedéseiket ismerte el a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium, és nagy örömére szolgál, hogy Borsod-Abaúj-Zemplén megye harmadikként díjazott települése lett Sárospatak, Miskolc és Cigánd mellett. Sárospatak is pályázott a díjra, és a bíráló bizottság elismerte a vállalt törekvéseket, a helyi vállalkozások által elért eredményeket.

Sárospatak sokat tesz a tudatos vásárlói magatartás népszerűsítéséért, a városba látogató turisták megelégedettségéért, emelte ki Koszorús László, s mindemellett szólt a fogyasztóvédelmi hatóság szemléletváltásáról. Mint fogalmazott: "hatóságként nem inzultálni, hanem konzultálni szeretnénk".