békéltető testületek

Ünnep előtt ruhatisztítóba adta kedvenc darabját? Békéltető testületi tanácsok

Gőzerővel készülünk az ünnepekre, céges évzárókra és a szilveszteri bulira. Ezekre legtöbbször alkalmi ruhát veszünk fel. De mi történik akkor, ha a tisztítóba leadott alkalmi ruha, tisztítás után elszíneződik vagy szétszakad? Jár-e például kártalanítás? Az alábbiakban a Budapesti Békéltető Testület gyakorlatából ismerhetünk meg példákat. 

Békéltető Testületi szemmel az interneten történő vásárlások buktatóiról

A Bács-Kiskun Megyei Kereskedelmi és Iparkamara átadta a kamara mellett működő békéltető testületnek a mai igényeknek megfelelő modern, korszerű technikai eszközökkel felszerelt irodahelyiséget, valamint a meghallgatások, illetve a tanácsadások lebonyolításához szükséges külön termet. Ebből az alkalomból beszélgetett a hiros.hu szerkesztősége dr. Horváth Zsuzsannával, a Bács-Kiskun Megyei Békéltető Testület elnökével az interneten történő vásárlások buktatóiról.

Nem tetszik a frizura, ki kell-e fizetnem?

Mi történik, ha fodrász nem az általunk megálmodott frizurát készíti el? Ha a kozmetikus által elkészített smink nem tetszik? Ha a tükörbe nézve elégedetlenek vagyunk a szépészeti beavatkozás eredményével? A Budapesti Békéltető Testülethez a fogyasztók több alkalommal adtak be olyan kérelmet, melyben hasonló kérdéseket tettek fel. Amikor fodrászhoz vagy kozmetikushoz megyünk arra vágyunk, hogy szebben jöjjünk ki az üzletből, mint ahogy bementünk. Azonban sok olyan helyzet állhat elő, amikor elégedetlenek vagyunk a végeredménnyel.

Békéltető Testületi ügyek: Csőtörésből vagy vízelfolyásból adódó fogyasztói problémák

Mi történik, ha utóbb kiderül, hogy csőtörés volt a kertben? Ki kell-e a fizetni az elfolyt vízmennyiség díját? Az elromlott locsolóhálózatból eredő többletfogyasztást kinek kell kifizetnie? A Budapesti Békéltető Testülethez a fogyasztók több alkalommal adtak be olyan kérelmet, melyben hasonló kérdéseket tettek fel. A Testület sajtóközleménye, és tanácsai olvashatóak az alábbiakban.

Pozitív listát tett közzé a Budapesti Békéltető Testület

A Budapesti Békéltető Testület 2016. szeptember 1-jétől közzéteszi azoknak a vállalkozásoknak a listáját, amelyek egyezséget kötöttek a fogyasztókkal az eljárások során. A Testület ezzel ösztönzi a vállalkozásokat a jogkövető magatartás tanúsítására, a fogyasztók pedig tudomást szereznek azokról a cégekről, amelyek készek a vita ingyenes, békés, gyors lezárására.

A fogyasztói tudatosság javítása és a vállalkozások jogkövető magatartásának elősegítése érdekében a Budapesti Békéltető Testület pozitív listát tett közzé 2016 első félévét illetően. Emellett nyilvánosságra hozta azokat az ajánlásokat, amelyeket a fogyasztói visszajelzések alapján az érintett vállalkozások teljesítettek.

Békéltető Testületi ügyek: A MOL BUBI kerékpár kölcsönzésével kapcsolatban felmerülő problémák

Mi történik akkor, ha a kikölcsönzött kerékpárt nem sikerül határidőben visszavinni? Ha a bicikli rögzítése nem megfelelően történt meg? Felszámolhat-e a közlekedési társaság ilyen esetben használati díjat?

A Budapesti Békéltető Testületnél lévő ügyekben a fogyasztók többször tették fel a fenti kérdéseiket, mely jól mutatja, hogy nincsenek tisztában azzal, mit tehetnek vagy nem tehetnek meg, ha probléma adódik. A Testület sajtóközleménye, és tanácsai olvashatóak az alábbiakban.

Országjárás a békéltető testületeknél – Heves megye

A Fogyasztóvédelemért Felelős Helyettes Államtitkárság megyei (fővárosi) kereskedelmi és iparkamarák mellett működő békéltető testületek látogatásának következő állomása a Heves megyei Kereskedelmi és Iparkamara mellett működő Békéltető Testület volt. Nagyon fontos változás az Országgyűlés által nemrégiben életre hívott fogyasztóvédelmi törvény módosítása, amely kötelezővé tette a vállalkozások képviselőinek személyes megjelenését a fogyasztói jogvitákat kezelő békéltető testület eljárásaiban – közölte a  Nemzeti Fejlesztési Minisztérium fogyasztóvédelemért felelős helyettes államtitkára az esemény sajtótájékoztatóján Egerben.

Koszorús László a Heves Megyei Kereskedelmi és Iparkamara székházában tartott sajtótájékoztatóján elmondta: az elfogadott jogszabály azért jelentős a fogyasztók számára, mert a vállalkozásoknak az elmúlt 15 évben nem volt kötelező részt venniük a békéltető megbeszéléseken, emiatt évente több ezer ember nem tudta rendezni problémáját. A helyettes államtitkár a megyében élőket is arra biztatta, hogy kis értékű, pár ezer forintos termékekkel kapcsolatos panaszaikkal is forduljanak bizalommal a Heves Megyei Kereskedelmi és Iparkamara mellett működő Békéltető Testülethez.

Békéltető testületi eljárás - új szabályok

A Bács-Kiskun Megyei Kormányhivatal - Műszaki Engedélyezési és Fogyasztóvédelmi Főosztály - Fogyasztóvédelmi Osztálya az alábbiak szerint összefoglalta a 2015. szeptember 11-én hatályba lépett, a fogyasztóvédelmi törvény békéltető testületekre vonatkozó módosításának legfontosabb, kis- és középvállalkozásokat érintő pontjait. A jogszabályváltozás következtében a vállalkozásokat együttműködési kötelezettség terheli a békéltető testületi eljárásban, illetve kibővült a fogyasztók részére történő tájékoztatási kötelezettség tartalma is. Az alábbiakban pontokba szedve olvashat a részletekről.

Országjárás a békéltető testületeknél – a Budapesti Békéltető Testület

A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium Fogyasztóvédelemért Felelős Helyettes Államtitkársága országjárása keretében keresi fel a megyei (fővárosi) kereskedelmi és iparkamarák mellett működő békéltető testületeket annak érdekében, hogy megismerje a békéltető testületek működését a gyakorlatban. Az országjárás következő állomásaként a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara mellett működő Békéltető Testületnél tett látogatást Koszorús László fogyasztóvédelemért felelős helyettes államtitkár, Dr. Mozolai Mónika főosztályvezető és Keszthelyi Nikoletta a békéltető testületekkel és fogyasztóvédelmi civil szervezetekkel foglalkozó szakértő.

Országjárás a békéltető testületeknél - Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye

A Fogyasztóvédelemért Felelős Helyettes Államtitkárság megyei (fővárosi) kereskedelmi és iparkamarák mellett működő békéltető testületek látogatásának következő állomása a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Kereskedelmi és Iparkamara mellett működő Békéltető Testület volt. Koszorús László fogyasztóvédelemért felelős helyettes államtitkár, Peller Péter titkárságvezető és Keszthelyi Nikoletta a békéltető testületekkel és fogyasztóvédelmi civil szervezetekkel foglalkozó szakértő a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kereskedelmi és Iparkamarában Nagyné Varga Katalin főtitkárral és Görömbeiné Dr. Balmaz Katalin, Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei békéltető testületi elnökkel, és a testület tagjaival találkozott.