együttműködési megállapodás

A nyugat-balkáni kapcsolatok bővítése jegyében kétoldalú együttműködési megállapodás született a Koszovói Köztársaság társhatóságával

A Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság a kormányzat külpolitikai iránymutatásának figyelembevételével szélesíti nyugat-balkáni kétoldalú kapcsolatait. E folyamat eredményeként az elmúlt időszakban több nyugat-balkáni ország (Macedónia, Bosznia-Hercegovina, Montenegró) fogyasztóvédelmi társszervezetével került sor együttműködési megállapodás aláírására. A fentiekben vázolt nemzetközi kapcsolatépítési stratégiának megfelelően a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság kétoldalú együttműködési megállapodást kötött a Koszovói Köztársaság Ipari és Kereskedelmi Minisztériumával 2016. szeptember elején Pristinában.

Együttműködési megállapodás a moldovai fogyasztóvédelmi hatósággal

Teljes körűen hatályba lépett az uniós társulási megállapodás Moldovával és Grúziával - írta közleményében az Európai Bizottság pénteken.

A magyar-moldovai gazdasági vegyes bizottság június végi ülését követően a Külgazdasági és Külügyminisztérium államtitkára, Szabó László kifejtette, hogy Magyarország elkötelezett Moldova európai uniós csatlakozásának támogatása mellett. A szakértői ülésen több együttműködési lehetőséget is azonosítottak, például az infrastrukturális fejlesztéseknél, a vízgazdálkodásban, mezőgazdaságban, közlekedésben, turizmusban, tudományos együttműködésben, kutatás-fejlesztésben. A vállalati kapcsolatok erősítésének egyik elemeként a jövőbeli moldovai vasútfejlesztési projektet említette az államtitkár, amelybe a tervek szerint magyar vállalatok is bekapcsolódhatnak.

Vitalie Iurcu, a Moldovai Köztársaság gazdasági miniszterhelyettese a harmadik magyar-moldovai vegyes bizottsági ülést hatékonynak nevezte, és pozitívan értékelte a magyar gazdaság utóbbi években tapasztalt változását is. Úgy vélte: Moldovának számos olyan célja van, amelyeket könnyebben el tud érni, ha Magyarország tapasztalataira hagyatkozik.

A sajtótájékoztató után a felek aláírták a jegyzőkönyvet, valamint a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság és a moldovai Fogyasztóvédelmi Hatóság közötti együttműködési megállapodást, illetve a Nemzetgazdasági Minisztérium és a moldovai Pénzügyminisztérium közötti pénzügyi együttműködési szándéknyilatkozatot.

Békéltető Testületi együttműködés a fogyasztók hatékony védelme érdekében

2016. március közepén a fogyasztóvédelmi, illetve piacfelügyeleti hatáskörben eljáró Bács-Kiskun Megyei Kormányhivatal és a Bács-Kiskun Megyei Békéltető Testület kölcsönös tájékoztatáson alapuló, együttműködési megállapodást kötött a fogyasztói érdekek teljesebb körű érvényesítése és hatékonyabb védelme érdekében.

Az esemény helyszínéül a Bács-Kiskun Megyei Kormányhivatal díszterme szolgált, ahol a Fogyasztóvédelmi Osztály munkatársai mellett jelen volt a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság képviseletében dr. Szente István főigazgató, dr. Zombor Attila, a Bács-Kiskun Megyei Kormányhivatal főigazgatója és dr. Horváth Zsuzsanna, a Bács-Kiskun Megyei Békéltető Testület elnöke.

Együttműködési megállapodást kötött az NFH és az ÖRT

Információ és konzultáció - hivatalosan is együttműködik a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság és az Önszabályozó Reklám Testület.

Együttműködési megállapodás született az SZTNH és az NFH között

A Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatósággal (NFH) karöltve küzd a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala (SZTNH) égisze alatt működő Hamisítás Elleni Nemzeti Testület (HENT) a szellemi tulajdon jelentőségének és védelmének érvényre juttatásában. Az együttműködési megállapodásnak köszönhetően számos területen hatékonyabb állami beavatkozás várható a hamis termékek elleni harcban.

Együttműködési megállapodást kötött a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara és a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság

Együttműködési megállapodást írt alá dr. Parragh László a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) elnöke valamint dr. Szente István, a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság (NFH) főigazgatója a gazdasági kamarákról szóló 1999. évi CXXI. törvény 11. §-nak értelmében.

A nyugat-balkáni kapcsolatok bővítése jegyében kétoldalú együttműködési megállapodás született Macedónia társhatóságával

Magyarország és Macedónia között a gazdasági kapcsolatok perspektivikusan alakulnak, évek óta növekszik a két ország közötti kereskedelmi volumen, Magyarország az 5. legnagyobb befektető jelenleg Macedóniában – mondta Magyar Levente gazdaságdiplomáciáért felelős államtitkár 2015. december 17-én Budapesten, a Magyar–Macedón Gazdasági Együttműködési Vegyes Bizottság harmadik ülését követő sajtótájékoztatón.

Így dolgozik együtt hatóság és egyesület a fogyasztók érdekében

Együttműködési megállapodást írtak alá a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság (NFH) és a Tudatos Vásárlók Egyesületének (TVE) képviselői. A hatóság és az egyesület olyan kötelezettségekre tett vállalást, melyekkel elősegítik a fogyasztók alapvető jogainak hatékonyabb biztosítását. Úgymint, az információhoz való hozzáférést, vagy az oktatáshoz való jogot azokról a készségekről és jogosultságokról, melyek tudatában a fogyasztók a megfelelő döntéseket tudják meghozni mind a hétköznapi bevásárlásaik, mind a nagyobb volumenű elhatározások, mint egy autó, vagy lakásvásárlás során.

A fogyasztóvédelem intézményi rendszere Magyarországon igen kiterjedt, és sokszínű. Fogyasztóvédelmi feladatot látnak el a különböző hatáskörökkel rendelkező hatóságok, fogyasztói érdekeket védő civil szervezetek, sőt a békéltető testületek, bíróságok is. A fogyasztói érdekek érvényesítése, és fogyasztók biztonságának megteremtése érdekében a különböző területeken tevékenykedő szervezetek együttműködnek. Erre az együttműködésre példa a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság és a Tudatos Vásárlók Egyesületének megállapodása is. Ugyanakkor a változó piaci helyzet, az új, vagy módosuló jogszabályok szükségessé teszik, hogy az együttműködési megállapodásokat évről évre felülvizsgálják. Az ÁROP-1.2.24-2014-2014-0001 „A fogyasztóvédelmi intézményrendszer szervezeti működésének fejlesztése” kiemelt projekt keretében erre is sor került.

A lakossági fogyasztók érdekvédelmének biztosítása érdekében megújította együttműködési megállapodását az NFH és a MEKH

 

 

 

 

 

A Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság (NFH) és a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) kiemelt célja, hogy a növelje mindkét Hatóság jogszabályokban meghatározott feladatai végrehajtásának és intézkedései érvényesítésének hatékonyságát. Ennek érdekében dr. Szente István, az NFH mb. főigazgatója, és dr. Dorkota Lajos, az MEKH elnöke, szeptember végén megújította a legutóbbi, 2013-ban kötött együttműködési megállapodását.

A megújított együttműködés során, amely az ÁROP-1.2.24-2014-2014-0001 „A fogyasztóvédelmi intézményrendszer szervezeti működésének fejlesztése” kiemelt projekt keretében valósult meg, fontos szerepet kap majd a villamosenergia, földgáz, víziközmű és hulladékszolgáltatási közszolgáltatások kapcsán érkező fogyasztói bejelentések és panaszok nyilvántartása. A korábbi együttműködést követő évek tapasztalatai alapján mindkét fél érdekeltté vált ugyanis egy olyan közös nyilvántartási rendszer kiépítésében, ahová a közös szakterületet érintő fogyasztói panaszok és bejelentések rögzítésre kerülnek, melynek alapján a későbbiekben megalkotható lesz egy átfogó fogyasztóvédelmi problématérkép.

Együtt a fogyasztói jogok biztosításáért: NFH-FÉBÉSZ együttműködési megállapodás

 

A Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság mb. főigazgatója, dr. Szente István és a Fogyasztói és Betegjogi Érdekvédelmi Szövetség (FÉBÉSZ) elnöke, dr. Baran Alexandra 2015. szeptember 15-én megújította a felek 2012-ben kötött együttműködési megállapodását.  A megállapodással elérni kívánt cél a fogyasztói jogok magas szintű biztosítása, a kereskedelmi és szolgáltatói piacok fogyasztóbarát működése, a piaci viszonyok átláthatósága, a tisztességes verseny fenntartása, illetve a fogyasztói bizalom erősítése.